10., 20. ja 30. kertaplaketit/kunniakirjat

Kolmaskymmeneskertaplaketit on jaettu seuraaville henkilöille:

Nro    Nimi                                           Seura                                                        Vuosi

1        Arto Elonen                               Lapin Salama                                         2016

2        Osmo Nurmi                              Nakkilan Vire                                         2016

3        Pekka Salo                                Eurajoen Veikot                                     2016

 

Kahdeskymmeneskertaplaketit on jaettu seuraaville henkilöille:

NroNimiSeuraVuosi
1Pekka SaloEurajoen Veikot2006
2Arto ElonenLapin Salama2006
3Osmo NurmiNakkilan Vire2006
4Markku PätsiPyhärannan Myrsky2007
5Touko ValtanenRauma2007
6Väinö PaunuvuoriSuunta-Sepot2010
7Pasi PaunuvuoriLauttakylän Luja2010
8Mauri SinisaloRauma2011
9Markku HeinoRauma2011
10Marita Niemi-KoivistoLapin Tempo2011
11Reima SuominenLapin Salama2011
12Jonna VoronkoffUudenkaupungin Kenttäkarhut2011
13Eelis KalliKortelan Ryhti2011
14Toini HeikkuEurajoen Veikot2012
15Pekka AhtoPalo-882012
16Matti VoronkoffPyhäranta2012
17Mika JaloKortelan Ryhti2012
18Jouko ÖsterlundKauvatsa2012
19Heikki Juvala Eurajoen Veikot2013
20Kari LaaksonenNakkilan Wisa2013
21Vilho LaaksonenNakkilan Wisa2013
22Kalevi MäkipääPori2013
23Paavo RintalaPalo-882013
24Raimo VahantoRauma2013
25Simo MultisiltaHonkajoki2014
26Tiina MäkeläKortelan Ryhti2014
27Jarmo OlliEurajoen Veikot2014
28Jukka ViitanenUotila2014
29Jari HannulaKortelan Ryhti2014
30Raija AsikainenEurajoen kunta2015
31Pentti HannulaRauman Latu2015
32Reijo HirsikangasEurajoki2015
33Esko KangasmäkiRauma2015
34Jorma KenttäRauma2015
35Marja LatvaEurajoen kunta2015
36Seppo LempainenEurajoen Veikot2015
37Pertti TähtinenRauma2015
38Katja TörrönenRauma2015
39Sari HeikkuEurajoen kunta2015
40Seppo HeikkuEurajoen Veikot2015
41Pentti RintalaEurajoen Veikot2015
42Jutta ElläKalannin Vankka2015
43Pekka MäkipääRauma2015

44      

Saku Asikainen

Eurajoen Veikot                                    

2016

45

Jouko Hannula

Eurajoen Kunta

2016

46

Jarkko Heikku                          

Eurajoen Veikot

2016

47

Hannu Rintala

Eurajoen Veikot

2016

48

Reijo Sjöblom

TVO

2016

49

Timo Uusitalo

Eurajoen Veikot

2016

50

Pekka Ylijoki

Hinnerjoen Yritys

2016

 


Kymmeneskertaplaketit on jaettu seuraaville henkilöille:

NroNimiSeuraVuosi
1Pekka SaloEurajoen Veikot1996
2Arto ElonenLapin Salama1996
3Osmo NurmiNakkilan Vire1996
4Markku PätsiKortelan Ryhti1997
5Touko ValtanenRauma1997
6Aappo KontuEurajoen Veikot1998
7Irene AroRauma1999
8Lasse LempainenEurajoen Veikot1999
9Jussi NurmiNakkilan Vire2000
10Markku HeinoRauma2000
11Mauri SinisaloRauma2000
12Väinö PaunuvuoriVammalan Kuntourheilijat2000
13Reima SuominenLappi2000
14Jaakko HaanpääPori2000
15Pasi PaunuvuoriLauttakylän Luja2000
16Marita NiemiLappi2001
17Pertti VepsäNakkila2001
18Eelis KalliRauma2001
19Jonna VoronkoffLaitila2001
20Matti VoronkoffLaitila2001
21Pekka AhtoLuvia2002
22Toini HeikkuEurajoki2002
23Kielo KähkönenRauma2002
24Asko ParkkinenEurajoki2002
25Mika JaloKortelan Ryhti2002
26Jouko ÖsterlundPorin Tarmo2002
27Kari PeippoEura2002
28Jutta ElläLaitilan Jyske2002
29Jari HannulaKortelan Ryhti2002
30Heikki JuvalaEurajoen Veikot2003
31Raimo VahantoRauma2003
32Paavo RintalaPalo-882003
33Hannu RintalaEurajoen Veikot2003
34Kalevi MäkipääPori2003
35Jorma KenttäRauman Työväen Urheilijat2003
36Ari EttalaIhoden Kiri2003
37Viljo LaaksonenNakkilan Wisa2003
38Kari LaaksonenNakkilan Wisa2003
39Torolf BjörklundVöyri2004
40Keijo UusitaloEurajoen Veikot2004
41Timo UusitaloEurajoen Veikot2004
42Pekka MäkipääRauma2004
43Jarmo OlliEurajoen Veikot2004
44Simo MultisiltaHonkajoki2004
45Jukka ViitanenUotila2004
46Reijo SavolainenPorin Tarmo2004
47Saku AsikainenEurajoen Veikot2004
48Kari TuomolaMynämäki2004
49Tiina MäkeläKortelan Ryhti2004
50Satu KnuutilaKortelan Ryhti2004
51Joni HeikkuEurajoen Veikot2004
52Marja LatvaEurajoen kunta2005
53Raija AsikainenEurajoen kunta2005
54Pentti RintalaEurajoen Veikot2005
55Seppo LempainenEurajoen Veikot2005
56Pirkko PursimoEurajoen Veikot2005
57Mirja SjöblomEurajoen Veikot2005
58Veikko SjöblomEurajoen Veikot2005
59Timo LammiRauma2005
60Pertti TähtinenRauma2005
61Reijo HirsikangasEurajoen Veikot2005
62Jarmo SjöblomHinnerjoen Yritys2005
63Katja TörrönenLappi2005
64Pentti HannulaRauma2005
65Esko KangasmäkiRauma2005
66Heikki MäkipereKiukainen2005
67Reijo SjöblomEurajoen Veikot2005
68Antti KoskinenEurajoen Veikot2005
69Reino MäkiRauma2005
70Seppo HeikkuEurajoki2005
71Sari HeikkuEurajoki2005
72Kai PatrikainenPori2005
73Ulla LeskinenEurajoen kunta2006
74Pauli KärkkäinenEurajoen Veikot2006
75Jouko HannulaEurajoen kunta2006
76Leena KoskinenEurajoki2006
77Seppo PaunuvuoriVammalan Kuntourheilijat2006
78Markku LeppäläHonkajoen seudun Urheilijat2006
79Lauri PeltomaaHonkajoki2006
80Pertti GustafssonPorin Kuntoilijat2006
81Jarkko HeikkuEurajoen Veikot2006
82Leena KivinenHonkajoki2006
83Ilkka MyrskyRauma2006
84Jyrki LepistöPorin Tarmo Triathlon2006
85Pekka YlijokiHinnerjoen Yritys2006
86Juha RokkaKoiviston Isku2006
87Pirjo LehtiNakkila2007
88Janne PäiviöKiukainen2007
89Ralf EklundOlkiluodon Voima2007
90Raimo SuominenRauma2007
91Asta UusitaloEurajoen kunta2007
92Jouko VastamäkiEurajoen kunta2007
93Juha ToivoEurajoen Lätkä2007
94Marja-Liisa PeltolaEurajoen kunta2007
95Marja-Liisa SuominenEurajoen kunta2007
96Hannele SjöblomHinnerjoen Yritys2007
97Pentti HämäläinenRauma2007
98Anja PeltolaEurajoen kunta2007
99Annika SjöblomEurajoen Veikot2007
100Kauko KaunistoEurajoki2007
101Kari AhonenPori2007
102Pekka AaltoRastikarhut2007
103Erkki MarilaKiukainen2007
104Jorma LaitinenRauman Urheilijat2007
105Jukka OjalaEurajoen Veikot2008
106Helena Uusi-UolaEurajoen kunta2008
107Pasi KuusistoDream Team2008
108Martti LehtinenEurajoki2008
109Sirpa SepponenEurajoen kunta2008
110Hannu JärvinenRaisio2008
111Olavi NummiLuvia2008
112Esa SuominenEurajoki2008
113Lea SaaristoRauma2008
114Roosa JaakkolaEurajoen Veikot2008
115Meeri HurnanenEurajoki2008
116Anja KuusistoEurajoki2008
117Isto MyllymaaRauma2008
118Leo LievonenEurajoki2008
119Maija-Liisa LievonenEurajoki2008
120Jouko MahlamäkiLauttakylän Luja2008
121Venni HeiniläKortelan Ryhti2008
122Pauli KaunisvirtaRauma2008
123Tuula LepistöPorin Tarmo2008
124Ritva MäenpääKiukainen2008
125Antti MustonenLaitilan Jyske2008
126Heli LehtinenRauma2009
127Teuvo LehtinenRauma2009
128Pekka KärkiEurajoki2009
129Maire GrönforsEurajoen kunta2009
130Eira JokinenPanelia2009
131Juha JaakkolaEurajoen Veikot2009
132Maija JaakkolaEurajoen Veikot2009
133Veli RautiainenPori2009
134Pirkko OjalaEurajoen kunta2009
135Veli-Matti EvomaaOras2009
136Tauno MäenpääEura Kiukainen2009
137Pirkko LouhiEurajoen kunta2009
138Anja SuominenRauma2009
139Kari TiihonenEurajoen Veikot2009
140Sirkka RantalaPori2009
141Pentti RantalaPori2009
142Matti PostiALTRY2009
143Seppo MalmiHonkajoki2009
144Marko TörrönenRauma2009
145Heikki JärvinenVehmaa2010
146Sarianne SaarniRauma2010
147Sakari ToivonenRauma2010
148Tapani PeltolaEurajoen Veikot2010
149Maarit PäiviöEurajoen Veikot2010
150Matti PäiviöEurajoen Veikot2010
151Tuula Uusiaro-NummiLuvia2010
152Elina KäkeläEurajoen Veikot2010
153Armi VarjonenRauma2010
154Heikki VarjonenRauma2010
155Merja OjalaEurajoen Veikot2010
156Kari OjalaEurajoen Veikot2010
157Risto HirsikangasRauma2010
158Anna-Kaisa ArvoEurajoen Veikot2010
159Ville-Veikko OlliEurajoen Veikot2010
160Päivi TörmänenRauma2010
161Mika SmedbergRauma2010
162Tapio TammivuoriALTRY2010
163Anna LaitinenRasti-Lukko2010
164Tuija KuuselaKankaanpään Suunnistajat2010
165Aki ArvoEurajoen Veikot2010
166Virpi UolaEurajoki2010
167Paavo LehtinenEurajoki2010
168Kalervo Salo Rauma2011
169Erkki SundelinPorin Urheiluveteraanit2011
170Marko TurunenUudenkaupungin Kenttäkarhut2011
171Tiina Mikkonen-OjalaPori 2011
172Pasi LeskinenEurajoki2011
173Markku AsikainenEurajoen Veikot2011
174Veikko SuontakaEurajoki2011
175Vesa-Pekka KuuselaLavia2011
176Jouko KoskialhoEurajoki2011
177Pirkko MäkinenEurajoen kunta2011
178Aimo MattilaEurajoen Veikot2011
179Venla OlliEurajoen Veikot2011
180Irja NiskalaLapin Salama2011
181Raija ElonenLapin Salama2011
182Vesa SaarinenRauman Erotuomarikerho2011
183Eeva Salo-TammivuoriRauma2011
184Taru HeikkuEurajoki2011
185Olavi HuhtalaEurajoen Veikot2012
186Tiina Lahdenperä-OlliEurajoen Veikot2012
187Voitto RantanenFC Eurajoki2012
188Kaija LaihonenRauman Käyttö- ja Seurakoirat2012
189Urpo MäkinenNoormarkun Nopsa2012
190Marja MetsänkyläPorin Urheiluveteraanit2012
191Tarmo IsosaloRauma2012
192Sylvi PärriEurajoki2012
193Sirkka RuohonenEurajoki2012
194Raino RuohonenEurajoki2012
195Eija Uusi-EskoLuvia2012
196Jukka-Pekka SeppänenPorin Yleisurheilu2012
197Kari-Pekka SeppänenPorin Yleisurheilu2012
198Kaarina RuoholaEurajoen Veikot2012
199Markku LaivoPyhärannan Myrsky2012
200Janne RuoholaEurajoen Veikot2012
201Samuli MäkipääPorin Yleisurheilu2012
202Sirkka ReinikkaRauma2012
203Matti MultisiltaKauhajoki2012
204Maritta JaurolaRauma2012
205Kalle LempinenPorin Yleisurheilu2012
206Kalevi VälimattilaRauma2012
207Matti JaurolaRauma2012
208Jari HaapaniemiVampulan Urheilijat2012
209Matti ElläLaitilan Jyske2013
210Riku JuhalaEurajoen Veikot2013
211Aki KangasmäkiRauma2013
212Elisabeth KoskialhoEurajoen kunta2013
213Pirkko-Liisa KoskinenEurajoen kunta2013
214Ilpo KyllönenKoiviston Isku2013
215Toni LehtoEura2013
216Jaana MattssonRauma2013
217Teppo MattssonRauma2013
218Sirpa MäkiTurku2013
219Markku PihlajaniemiLiikuttavat Sastamala2013
220Tarja PihlajaniemiLiikuttavat Sastamala2013
221Oiva RepoPorin Tarmo2013
222Olavi RuohonenEurajoki2013
223Tuula RuohonenEurajoki2013
224Merja SantapereEurajoen kunta2013
225Helmi TiihonenEurajoki2013
226Timo Juhani VuorinenRauma2013
227Kirsi ArvoEurajoen Veikot2013
228Jaana SundellEurajoen kunta2014
229Kimmo MieskoskiRasti-Lukko2014
230Aarno TuominenEurajoki2014
231Aino ArvoEurajoen Veikot2014
232Matti ArvoEurajoen Veikot2014
233Paula NurmiNakkilan Vire2014
234Tapio Yli-KarroRauman Erotuomarikerho2014
235Kauko HartevaTurku2014
236Pasi OksanenRauma2014
237Timo HanneliusKortelan Ryhti2014
238Tapani RihtimäkiEurajoki2014
239Tatu SaariSastamala2014
240Minna ReunanenRauma2014
241Pirjo JaakkolaEurajoen kunta2014
242Anni-Kaisa MäkipääPorin Yleisurheilu2014
243Reijo KallioKortelan Ryhti2014
244Simo KoskinenEurajoen Veikot2014
245Jukka HelanderEuran Raiku2014
 Timo AsikainenEurajoen Veikot2014
246Arja LempainenOras2014
247Pasi HelppolainenKokemäki2015
248Juha KoivukoskiEurajoen Veikot2015
249Satu LamminpääSaaristokadun Ponnistus2015
250Jarmo LeinoRauma2015
251Terttu MikkolaEurajoen Veikot2015
252Ossi NiskalaLappi2015
253Anu PörstiPreiviikin Kiri2015
254Keijo SiiskonenEurajoen Veikot2015
255Elina SuominenEurajoen Veikot2015
256Anneli VälimattilaRauma2015
257Joonas RuoholaEurajoki2015
258Ilari SjöblomEurajoki2015
259Tiina HeikkuEurajoen Veikot2015
260Mirja VesterbackaEurajoki2015
261Kaisa SuominenEurajoki2015
262Juli-Anne AerilaSaaristokadun Ponnistus2015
263Marko NieminenRauma EK2015
264Päivi ViitasaloEurajoen kunta2015
265Päivi SalminenLappi2015
266Veli-Pekka SalminenLappi2015
 Erkki HollmenKortelan Ryhti2015
 Suvi MarttilaEurajoen Veikot2015
 Armi TiihonenEurajoki2015