Tulokset

1998-2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

XXXIII Eurajoen Uudenvuodenjuoksu                
31.12.2018, Eurajoki                
Eurajoen Veikot                
                
Miehet 9,0 km                
1.  Ali Abdulrahman    PoKu            32.54    
2.  Jussi Nurmi        NakkVire        34.38    
3.  Marko Paakkola    Viasveden Maratonklubi    36.09    
4.  Jussi Vuorenpää    LapSa            36.17    
5.  Markus Heino    PoKu            37.40    
6.  Marko Hakala    RC Madrunners        38.28    
7.  Eero Rantala    Atlas Fysio        38.30    
8.  Tero Sundgren    Rauma            45.42    
9.  Juuso Heponeva    Eurajoki        46.35    
                
Miehet 5,3 km                
1.  Kennedy Chericha    TuUl            19.17    
2.  Kalle Lempinen    PorinYU            22.23    
3.  Niko Parviainen    Ejkunta            25.34    
    Joonas Hytönen    LapSa            DQ    
                
Naiset 5,3 km                
1.  Iida-Maria Väinölä    Eura             22.36    
2.  Minttu Hietamäki    Oulu            23.27    
3.  Eeveliina Junnila    LapSa            24.28    
4.  Laura Sinikallas    LapSa            25.08    
5.  Arja Palonen    KPK 247            28.08    
6.  Maarit Salomäki    Pori            31.39    
7.  Jenni Ukkonen    Pori             31.43    
8.  Ulla Haanpää    -            32.09    
9.  Milja Rankonen    Rauma            34.30    
                
Miehet 40v 5,3 km                
1.  Olli Toivola    LipTai            20.14    
2.  Janne Männikkö    Team Raju        21.20    
3.  Mika Leino        KoRy            21.22    
4.  Rami Heikkonen    FiskU            22.58    
5.  Mika Salo        Rauma            23.49    
6.  Timo Kero        TuUl            23.51    
7.  Mika Koivumäki    NakkVire        24.28    
8.  Jari Haapaniemi    VampU            24.31    
                
Naiset 40v 5,3 km                
1.  Paula Nurmi        NakkVire        23.59    
2.  Leena Kivi        NakkVire        25.22    
3.  Jonna Voronkoff    LaitJy            27.14    
4.  Katja Kulmala    PoKu            27.24    
5.  Kati Haromo    Team Raju        27.30    
6.  Terhi Männistö    NakkVire        27.44    
7.  Anne Babb        Rauma            28.19    
8.  Mervi Laine        Eura             28.43    
9.  Sini Kouri        Helsinki        31.01    
10. Anne Lähteenmäki    Rauma            31.20    
11. Annika Polvi    Pori            33.31    
12. Sari Lintula    Maratonkoulu Pori    33.31    
                
Miehet 50v 5,3 km                
1.  Jouko Mahlamäki    LauttLu            19.10    
2.  Kimmo Kouru        RV            21.24    
3.  Kari Laiho        LaitJy            22.12    
4.  Jori Saari        Team Raju        22.47    
5.  Jonathan Babb    Rauma            25.30    
6.  Pasi Helppolainen    Kokemäki        26.23    
                
Naiset 50v 5,3 km                
1.  Tiina Valamaa    KokemKV            22.11    
2.  Arja Virtanen    Kunto Pirkat        25.33    
3.  Päivi Mäkelä    Huittinen        26.09    
4.  Merja Valtanen    Team Raju        26.15    
5.  Anne Saari        Team Raju        26.52    
6.  Sarianne Saarni    Rauma            28.16    
7.  Anne Lempinen    Maratonkoulu Pori    33.31    
                
Miehet 60v 5,3 km                
1.  Antti Mustonen    LaitJy            24.10    
2.  Pekka Ylijoki    Hinntr            25.12    
3.  Erkki Sundelin    PUV            26.07    
4.  Reima Suominen    LapSa            28.42    
5.  Keijo Lamminpää    Nousiainen        30.14    
6.  Matti Kuivakoski    PoKu            31.12    
7.  Hans Orlow        Porin Maratonkoulu    33.32    
                
Miehet 70v 3,7 km                
1.  Arto Elonen        LapSa            17.21    
2.  Paavo Rintala    Palo-88            20.35    
3.  Voitto Rantanen    FC Eurajoki        32.45    
                
Miehet 17v 5,3 km                
1.  Aleksi Lohtander    RaLu            19.25    
2.  Huugo Honkasalo    Team Honkasalo        19.50    
3.  Markus Babb        Rauma            24.53    
4.  Matias Babb        Rauma            42.33    
                
Naiset 17v 5,3 km                
1.  Laura Koivukoski    EurajVei        26.28    
2.  Ellinoora Tuominen    RaumU            27.40    
                
Hölkkäsarja 9,0 km                
1.  Juha-Pekka Koivula    Sastamala        36.52    
2.  Juha Rantala    Sastamala        38.06    
3.  Juho Leppikorpi    RaLu            38.45    
4.  Timo Rapeli        Oras            39.27    
5.  Antti Rantala    Kangasala-Jukola 2019    43.19    
6.  Katja Jurttila    RC Madrunners        46.12    
7.  Esa Högblom        Kaarina            47.16    
8.  Tanja Matikka    Hirveereenitsemppiryhmä    48.55    
9.  Jesse Leino        Rauma            53.25    
10. Milla Valtonen    Hirveereenitsemppiryhmä    53.47    
11. Juha Mäenpää    VSVU            1.00.30    
                
Hölkkäsarja 5,3 km                
1.  Aarne Hakanen    STR            21.10    
2.  Mikko Laaksonen    LuvVe            21.55    
3.  Mikko Puolitaival    RPU            21.58    
4.  Harri Vuorinen    Eurajoki        23.44    
5.  Heidi Tähtivuori    Eurajoki        24.03    
6.  Teppo Laaksonen    Oras            24.30    
7.  Tommi Nyman        Sähkötossut        24.52    
8.  Marko Turunen    Uusikaupunki        25.18    
9.  Petri Haromo    Team Raju        25.50    
10. Rami Salminen    Team Raju        26.00    
11. Juha Koivukoski    EurajVei        26.04    
12. Ilkka Hannelius    Rauma            26.09    
13. Timo Syrjälä    SomernVei        26.37    
14. Jorma Ruoho        Ulvila            26.45    
15. Karri Lattu        Oras            27.18    
16. Ari Perkiömäki    Kaaro            27.40    
17. Jouko Virtanen    LittTU            27.40    
18. Antti Heinonen    Hinnerjoki        28.23    
19. Anna-Mari Airasmaa    Luvia            29.16    
20. Kari Forsman    Eura            29.29    
21. Marko Nieminen    RaumEK/UTU        30.01    
22. Jarmo Leino        Rauma            30.38    
23. Kauko Harteva    Team Raju        31.25    
24. Kari Tiihonen    EurajVei        31.37    
25. Pekka Ahto        Palo-88            32.32    
26. Harri Nordlund    Palo-88            32.32    
27. Timo Hannelius    Rauma            39.03    
                
Hölkkä, parijuoksu 5,3 km                
1.  Enni Jalava        Turku        21.48    19.54
    Anton Kuukka    Turku        17.59    
2.  Kuusela Tuija    Lavia        22.28    22.07
    Kuusela Vesa-Pekka    Lavia        21.45    
3.  Jarkko Leminen    Rauma        23.10    26.32
    Piia Leminen    Rauma        29.53    
4.  Linda Rinne        Rauma        28.10    27.51
    Mika Lehtinen    Rauma        27.31    
5.  Ronja Jaakkola     EurajVei    42.44    42.44
    Juho Patola        EurajVei    42.44    
                
Pojat 15v 3,7 km                
1.  Miki Niemensivu    RaLu            15.09    
2.  Juho Nupponen    RaLu            16.27    
                
Tytöt 15v 3,7 km                
1.  Maija Virtanen    EurajVei        17.09    
2.  Linnea Ellä        KalVa            17.50    
3.  Ilona Lohtander    RaLu            18.03    
4.  Anni Laine        Eura             18.06    
5.  Katri Veikkola    SomernVei        18.52    
6.  Xiaojian Keinänen    Rauma            19.10    
                
Tytöt 13v 2,6 km                
1.  Linda Ellä        KalVa            12.45    
2.  Emilia Ellä        KalVa            12.46    
3.  Aala Koivula    Pallo-Iirot        13.27    
                
Pojat 11v 1,0 km                
1.  Aleksi Ahlfors    RaLu            03.45    
2.  Weeti Perkiömäki    Lukko EI-07        04.30    
3.  Eliel Hakanen    RaLu            04.43    
4.  Niklas Joutsenvuori    EurajVei        04.52    
                
Tytöt 11v 1,0 km                
1.  Eerika Lohtander    RaLu            03.58    
    Jenny Paavola    FC Eurajoki        DNS    
                
Pojat 9v 1,0 km                
1.  Max Aalto        Pallo-Iirot        04.15    
2.  Eino Leminen    Rauma            04.34    
3.  Nuutti Ruusunen    RaLu            04.45    
4.  Arttu Peräntie    FC Rauma        04.46    
5.  Veeti Korkeakoski    Pori            04.58    
6.  Eero Leminen    Rauma            05.20    
7.  Juho Ellä        KalVa            05.40    
                
Tytöt 9v 1,0 km                
1.  Anni Rohila        RaLu            04.04    
2.  Olga Kauko        RaLu            04.23    
3.  Ellen Ellä        KalVa            04.48    
4.  Julia Ellä        KalVa            04.52    
5.  Jenny Sköld        Eurajoki        05.16    
6.  Julia Sköld        Eurajoki        05.48    
7.  Viola Pärkö        VaRa        06.39    
                
Hölkkäsarja 5,3 km, ilman ajanottoa            
    Heikki Juvala    EurajVei    
    Pauli Arbelius    Turenki    
    Liisa Arbelius    Turenki    
    Tapani Peltola    EurajVei    
    Mika Smedberg    Rauma    
    Päivi Törmänen    Rauma    
    Jaana Mattsson    Rauma    
    Teppo Mattsson    Rauma    
    Ilkka Vaitomaa    Eurajoki    
    Tuomas Mäkinen    Eurajoki    
    Markus Mäkinen    Eurajoki    
    Helena Kärkkäinen    Rauma    
    Pauli Kärkkäinen    Rauma    
    Ulla Leskinen    Ejkunta    
    Pasi Leskinen    Ejkunta    
    Juha Toivo        EjL    
    Mikko Knuutila    OC Harharetki    
    Raimo Heino        Eurajoki    
    Hannu Rintala    EurajVei    
    Raija Asikainen    EurajVei    
    Raino Ruohonen    Lapijoki    
    Esko Honkala    LuKi 82    
    Heli Aava        Rauma    
    Sirkka Reinikka    Rauma    
    Kalervo Rintala    Eurajoki    
    Anne Pelto-Huikko    Hiisi    
    Paavo Lehtinen    Irjanne    
    Jarno Mäkinen    Lappi    
    Piritta Helenius    Panelia    
    Lea Saaristo    EurajVei    
    Pertti Tähtinen    EurajVei    
    Matti Lehtinen    EurajVei    
    Eveliina Hoikkala    EurajVei    
    Markku Asikainen    EurajVei    
    Merja Santapere    Ejkunta    
    Miika Lahtela    EurajVei    
    Veikko Suontaka    Eurajoki    
    Auli Ranne        Ejkunta    
    Anja Peltola    Eurajoki    
    Jukka Alhola    Oras    
    Ilari Sjöblom    Eurajoki    
    Jukka Koskialho    L-ML    
    Timo Lammi        Rauma    
    Pentti Hämäläinen    Rauma    
    Mika Laine        Oras    
    Keijo Parjanen    Rauma    
    Reijo Hirsikangas    EurajVei    
    Pirkko Iitula    Eurajoki    
    Adle Nurmi        Eurajoki    
    Amanda Nummi    Eurajoki    
    Timo Asikainen    Rauma    
    Antti Härmälä    Eura    
    Tanja Välimaa    Rauma    
    Veli-Matti Evomaa    Iiro-Vaarit    
    Päivi Tähtinen    EurajVei    
    Ville Hoikkala    EurajVei    
    Satu Lahtela    EurajVei    
    Aimo Mattila    EurajVei    
    Anja Kuusisto    Eurajoki    
    Sanna Mickelsson    Eurajoki    
    Reino Mäki        Rauma    
    Erin Alhola        Rauma    
    Aaro Alhola        Rauma    
    Janne Päiviö    Eura    
    Ilkka Tamminen    Eurajoki    
    Ossi Niskala    LapSa    
    Tarja Niskala    Rauma    
    Olavi Ruohonen    EurajVei    
    Laila Ruohonen    EurajVei    
    Mira Hirsikangas    Rauma    
    Mikael Hirsikangas    Rauma    
    Risto Hirsikangas    Rauma    
    Markku Nurmio    EurajVei    
    Mika Rantanen    Ulvila    
    Raimo Vahanto    Rauma    
    Pettos Nummi    Eurajoki    
    Kasia Zak        Eura    
    Ralf Eklund        Rauma    
    Juha Kalliokoski    Rauma    
    Robert Lindeman    Porin Herkules    
    Sakari Toivonen    Oras    
    Kaarina Ruohola    EurajVei    
    Janne Ruohola    EurajVei    
    Joonas Ruohola    EurajVei    
    Ossi Siivonen    Eurajoki    
    Marianne Kuusisto    Rauma    
    Iiro Kyllästinen    TuTo    
    Sanna Pakarinen    Rauma    
    Jarmo Olli        Ejkunta    
    Sami Koivula    Ejkunta    
    Iisakki Koivula    Rauma    
    Vesa Saarinen    Oras    
    Kari Laaksonen    Nakkila    
    Nelli Laaksonen    Pori    
    Leena Tenlen    Lapijoki    
    Sauli Tenlen    Lapijoki    
    Sirpa Sepponen    Eurajoki    
    Juha Jussila    Eurajoki    
    Minna Jussila    Eurajoki    
    Tuula Velimattila    Eurajoki    
    Jaana Toivo        Ejkunta    
    Janita Toivo    Tampere    
    Pirkko-Liisa Koskinen Ejkunta    
    Hilkka Venno    EurajVei    
    Markku Venno    EurajVei    
    Olavi Nummi        Eurajoki    
    Tuula Uusiaro-Nummi    Ejkunta    
    Sirkka Ruohonen    Eurajoki    
    Eira Jokinen    Panelia    
    Sirpa Mäki        Turku    
    Mirja Sjöblom    EurajVei    
    Niilo Rintala    Eurajoki    
    Taina Uola        Eurajoki    
    Lukas Marjakoski    Luvia    
    Senja Marjakoski    Luvia    
    Minja Marjakoski    Luvia    
    Topi Marjakoski    Luvia    
    Petriina Marjakoski    Luvia    
    Taina Marjakoski    Luvia    
    Johanna Nurmi    Ejkunta    
    Kalevi Mäenpää    Pori    
    Susanne Loikas    Pori    
    Marja-Liisa Suominen Eurajoki    
    Esa Suominen    Eurajoki    
    Raimo Suominen    Rauma    
    Raija Uusi-Marttila    Eurajoki    
    Sylvi Pärri        Eurajoki    
    Vanessa Martens    Rauma    
    Heljä Martens    Rauma    
    Tom Martens        Rauma    
    Tiina Mikkonen-Ojala Pori    
    Kari Ojala        EurajVei    
    Asta Uusitalo    EurajVei    
    Timo Uusitalo    EurajVei    
    Jouko Hannula    Ejkunta    
    Iisak Pätsi        Eurajoki    
    Marko Pätsi        Eurajoki    
    Rainer Lindeman    Porin Herkules    
    Pasi Kuusisto    Dream Team    
    Pirjo Lehti        Trendiladyt    
    Kirsi Nurmi        Trendiladyt    
    Timo Liimatainen    Fudoshin Rauma    
    Katri Toivonen    Rauma    
    Päivi Salminen    LapSa    
    Veli-Pekka Salminen    LapSa    
    Janna Tähtivuori    Rauma    
    Leila Tähtivuori    Oras    
    Pirre-Elina Kautto    Rauma    
    Ismo Kautto        Rauma    
    Kati Andsten    EurajVei    
    Elisabeth Koskialho    Ejkunta    
    Kaarina Tamminen    Ejkunta    
    Maire Grönfors    Eurajoki    
    Jussi Passi        Oulu    
    Aaro Passi        Oulu    
    Maija Jaakkola    Eurajoki    
    Anja Suominen    Rauma    
    Janne Rantala    Rauma    
    Miia Suominen    FBC Rasat    
    Elias Kortelainen    FBC Rasat    
    Jari Kortelainen    FBC Rasat    
    Aleksi Kortelainen    FBC Rasat    
    Marja-Leena Siren    Rauma    
    Kalervo Salo    Rauma    
    Teija Hakamaa    Rauma    
    Ann-Marie Tahkoniemi EurajVei    
    Micah Ella Mikkola    Eurajoki    
    Jani Mikkola    Eurajoki    
    Raija Elonen    LapSa    
    Mari Elonen        LapSa    
    Kalle Rintanen    Rauma    
    Tuula Siivonen    Eurajoki    
    Kirsi Lehti        Rauma    
    Jaana Valtanen    Rauman kaupunki    
    Laura Tenlen    Sähkötossut    
    Tuulia Elo        Rauma    
    Elisa Vahtenisto    Rauma    
    Leena Karlsson    Rauma    
    Jyri Kyllästinen    Rauma    
    Inka Kyllästinen    RaLu    
    Raimo Peltomäki    Eurajoki    
    Kalevi Väli-Mattila    Rauma    
    Anneli Väli-Mattila    Rauma    
    Mika Kaukkila    Tekopo    
    Ilkka Myrsky    Rauma    
    Juha Mukkala    Ejkunta    
    Suvi-Maria Seppänen    Rastikarhut    
    Jukka-Pekka Seppänen Helsinki    
    Pinja Rantama    Helsinki    
    Satu Valtonen    Ejkunta    
    Eeva Salo-Tammivuori Rauma    
    Tapio Tammivuori    Altry    
    Oliver Jaakkola    EurajVei    
    Emmi Jaakkola    EurajVei    
    Ari Uolia        EurajVei    
    Anders Lindström    Rauma    
    Maria Pero        Kiukainen    
    Markku Pätsi    PyMy    
    Markus Hiekanmaa    Eurajoki    
    Vilho Laaksonen    Nakkila    
    Pentti Rintala    EurajVei    
    Tuija Limnell-Uotila EurajVei    
    Hannu Uotila    EurajVei    
    Meri Kujansivu    Talolan Sisu    
    Aija Valo        Rauma    
    Kalevi Tuominen    Eurajoki    
    Tuomas Kärki    Uutelan Ryhti    
    Merja Loven        Rauma    
    Tero Niemensivu    Rauma    
    Roni Niemensivu    RaLU    
    Henrik Mäkilä    Eurajoki    
    Esko Kangasmäki    Rauma    
    Jaana Sundell    Ejkunta    
    Simo Koskinen    Lapijoki    
    Leena Koskinen    Eurajoki    
    Sanna Rauhala    Oras    
    Jukka Tuurala    Oras    
    Juli Aerila        Saaristokadun Ponnistus    
    Osmo Nurmi        NakkVire    
    Kauko Jalonen    EurajVei    
    Ritva Jalonen    EurajVei    
    Ritva Mäenpää    Eura    
    Tauno Mäenpää    Eura    
    Anu Pörsti        PreivKi    
    Jari Sepponen    EurajVei    
    Asko Alanko        Lappi    
    Katja Alanko    Lappi    
    Henna Vuoristo    Lappi    
    Tapani Haapakoski    Pori    
    Eeva Luoma        Rastikarhut    
    Nina Haapakoski    Rastikarhut    
    Timo Metsäjoki    100k esports    
    Jorma Kenttä    Rauma    
    Armi Hakala        EurajVei    
    Ellen Hakala    EurajVei    
    Neela Blomroos    Eurajoki    
    Maarit Blomroos    Eurajoki    
    Heli Jalava        Vakka-Rasti    
    Kari Jalava        Vara    
    Markku Heino    Rauma    
    Petri Hovi        Sähkötossut    
    Anne Nurminen    Sähkötossut    
    Marja-Liisa Peltola    EurajVei    
    Martta Rantala    Sastamala    
    Touko Rantala    Sastamala    
    Niina Rantala    Sastamala    
    Taru Heikku        EurajVei    
    Tiina Heikku    EurajVei    
    Sari Heikku        Ejkunta    
    Mika Laine        Raky    
    Pekka Salo        EurajVei    
    Iivari Laine    Salba    
    Niko Miekkamaa    Eurajoki    
    Emmi Torkkeli    Rauma    
    Juho Saarinen    Rauma    
    Leena Gustafsson    Eurajoki    
    Tuomas Gustafsson    LuvVe    
    Markus Nissinen    LuvVe    
    Ville-Veikko Nurminen SuosmSa    
    Maria Vaahensalo    Ejkunta    
    Terttu Mikkola    EurajVei    
    Helena Uusi-Uola    EurajVei    
    Tim Rauhala        Oras    
    Sam Lamminpää    Saaristokadun Ponnistus    
    Olli Salminen    Raisio    
    Krista-Marie Lohja    Raisio    
    Kristiina Virtanen    Panelia    
    Päivi Aarikka-Ruuhiala Hiisi    
    Matti Voronkoff    Pyhäranta    
    Merja Ojala        EurajVei    
    Isto Myllymaa    Rauma    
    Birgitta Ruohonen    Oras    
    Roni Ruohonen    Unajan Urheilijat    
    Heikki Nupponen    Rauma    
    Tiia-Maria Asikainen LapTe    
    Markku Koivisto    LapTe    
    Marita Niemi-Koivisto LapTe    
    Ville Kauppi    Hinnerjoki    
    Tuija Vesterbacka    Ejkunta    
    Alpo Komminalho    Ejkunta    
    Jyrki Mäenpää    Eurajoki    
    Sabina Saari    Harjavalta    
    Maija-Liisa Lievonen Eurajoki    
    Leo Lievonen    EurajVei    
    Juuso Nurmi        NakkVire    
    Juho Nurmi        NakkVire    
    Kari Virtanen    Panelia    
    Sanni Ruuhiala    Hiisi    
    Siru Koivisto    Pori    
    Seppo Heikku    EurajVei    
    Kaisa Suominen    Eurajoki    
    Jutta Ellä        KalVa    
    Matti Ellä        KalVa    
    Ville Nurmio    EurajVei    
    Elina Käkelä    Ejkunta    
    Katja Törrönen    Lappi    
    Marko Törrönen    Lappi    
    Jaana Suominen    Uki    
    Joonatan Turunen    Uki    
    Miklas Aalto    Lappi    
    Kaspar Aalto    Lappi    
    Emina Aalto        Lappi    
    Mikko Lemmetty    Olkivoima    
    Maija Leppikorpi    RaLu    
    Sanna Niemensivu    Sähkötossut    
    Ari Kaunonen    RC Madrunners    
    Seppo Malmi        Honkajoki    
    Ari Sievä        Nokia    
    Virpi Uola        Ejkunta    
    Riina Mäenpää    Ejkunta    
    Aino Rajalakso    Eurajoki    
    Simo Valtanen    Vaalijoki    
    Venla Olli        Eurajoki    
    Ville-Veikko Olli    Eurajoki    
    Riku Juhala        EurajVei    
    Neilikka Soikkonen    Rauma    
    Heidi Saarnio    Loimaa    
    Seija Peurakoski    Harjavalta    
    Jan Brendlen    Rauma    
    Pasi Paunuvuori    Loimaa    
    Erkki Marila    Kiukainen